Pojemniki, pudełka i kuwetki z pleksi – praktyczne rozwiązania

Pleksi to sztuczne tworzywo o ogromnych możliwościach – służy m.in. do produkcji praktycznych pudełek czy pojemników. Dowiedz się więcej, jakie zalety ma pleksi, a także poznaj szerokie zastosowanie tego materiału.

Czym jest pleksi?

Pleksi – określane także jako szkło akrylowe, szkło organiczne, pleksa, plexiglas, metaplex – to materiał o wszechstronnym zastosowaniu w wielu branżach. Jest przezroczystym tworzywem sztucznym otrzymywanym z polimetakrylanu metylu – podstawowy materiał jest bezbarwny i termoplastyczny, co sprawia, że jest też podatny na różne metody obróbki mechanicznej i kształtowanie materiału. 

Proces powstania pleksi (polimetakrylanu metylu)

Jak powstaje plexi? Tworzywo to jest otrzymywane w wyniku procesu tzw. polimeryzacji rodnikowej lub anionowej. Kształtowanie pleksi zachodzi przez obróbkę termoplastyczną – używa się do tego gotowego granulatu polimerowego. Pleksi można też wyprodukować w chłodzonych formach – efektem jest materiał w postaci bloków, płyt i prętów.

Pudełka z pleksi

Pleksi to tworzywo cieszące się dużą popularnością w licznych gałęziach przemysłu, gdyż posiada cenne wyjątkowe właściwości. Wyróżnia je m.in. duża przezroczystość, wysoka odporność na działanie promieniowania słonecznego, a także trwałość i solidne wykonanie. Wykonane z niego pudełka są praktyczne i chętnie wykorzystywane – mogą służyć do przechowywania różnych akcesoriów jak śrubki i inne drobiazgi niezbędne dla majsterkowicza. 

Pojemniki z pleksi można kupić w różnych rozmiarach, odpowiednio dopasowując je do swoich potrzeb i przechowywanych w nich przedmiotów. Zastosowanie takich pojemników ułatwia prace porządkowe, a dodatkowo eksponuje przedmioty. Pojemniki z pleksi mogą też służyć do przechowywania żywności – przechowywane w nich produkty spożywcze będą bezpieczne, trzeba jedynie pamiętać o ich regularnej pielęgnacji. To kluczowa kwestia podczas przechowywania żywności. 

Ewelina, f: stux / pixabay

READ  Jak dbać o systemy osłonowe okien – porady dotyczące konserwacji?

Post Author: Isomedia